Ślub to bez wątpienia wyjątkowa uroczystość w życiu każdego człowieka. Wiążę się z nią wiele przygotowań, kiedy trzeba zaprosić gości, wybrać miejsce zaślubin, często także dekoracje. Jeśli Para Młoda decyduje się także na organizację wesela, lista rzeczy do zrobienia i wybrania odpowiednio się wydłuża. Nieodłącznym elementem takiej uroczystości jest także wybór odpowiedniego stroju oraz – głównie u Pań, chociaż obecnie Panowie coraz chętniej korzystają z usług tej branży – makijażu. Makijaż ślubny jest niemniej ważny od wymarzonej sukienki, ponieważ tak samo sprawia, że kobieta czuje się pewniej i piękniej w tak ważnym dla niej dniu.
Makijaż na ślub wykonany samodzielnie
Jeśli zawsze na większe wyjścia malujesz się sama, masz dobre, sprawdzone kosmetyki i wiesz, że opanujesz stres w dniu ślubu – wykonanie samodzielnie makijażu nie jest złym pomysłem.
Z drugiej strony to jedna z tych okazji w życiu, gdzie warto się odstresować i oddać w ręce profesjonalistów, którzy makijaże ślubne wykonują na co dzień. Ocena i rada osoby trzeciej może zwrócić naszą uwagę na szczegóły o których sami byśmy nie pomyśleli.
Jaki powinien być makijaż ślubny?
Dobry makijaż – bez względu na to okazję na którą go wykonujemy – to taki, w którym dobrze się czujemy. Jeśli chodzi jednak o ślub, warto pamiętać o kilku kwestiach, aby nie dokładać sobie dodatkowego stresu. Panna Młoda już ze względu na swoją rolę tego dnia skupia na sobie najwięcej uwagi, warto zadbać, aby czuć się wtedy swobodnie. Przed wykonaniem makijażu ślubnego, warto wziąć pod uwagę kilka kwestii.
Odpowiednie nawilżenie skóry
Makijażystka do które wybierzemy się na makijaż, na pewno użyje odpowiednich kosmetyków aby nawilżyć twarz oraz szyję. Jednak kilka dni przed wykonaniem makijażu na ślub dobrze byłoby wykonać dodatkowo maseczkę odżywczą. Wysuszona skóra nie prezentuje się dobrze, a sam makijaż może tylko spotęgować ten niepożądany efekt.
Trwałość
Dobry makijaż ślubny to taki, który będzie się pięknie prezentował cała uroczystość zaślubin i (o ile jest w planach) weselną zabawę. Zwłaszcza przy tej drugiej części istotna jest jego trwałość. Jednak nie tylko całonocne tańce mogą naruszyć makijaż. Zagrożeniem może być pogoda, ale także łzy wzruszenia. Odpowiednie kosmetyki, ale też utrwalenie makijażu to podstawa. Większość makijażystek – zwłaszcza jeśli nie malowały wcześniej danej osoby – wymaga, aby przed ślubem wykonać jeszcze makijaż próbny. Nie warto z tym dyskutować, to nie tylko pozwoli na zweryfikowanie naszych oczekiwań, ale też jest idealnym sprawdzianem trwałości. Dodatkowo można uchronić się przed sytuacją, gdy w dniu ślubu okazuje się, że mamy uczulenie na dany kosmetyk.
Zdjęcia
Jeśli decydujemy się na upamiętnienie chwili ślubu przez fotografa, należy mieć na uwadze, że aparat widzi więcej niż się nam wydaje. A dla każdej Panny Młodej nie ma nic gorszego niż nie podobać się sobie na fotoreportażu ze ślubu. Przede wszystkim makijaż fotograficzny powinien być znacznie mocniejszy niż takie codzienny. Wynika to z tego, że aparat w dużej mierze go ”zje”.
Z drugiej strony umiar należy zachować w rozświetlaniu cery. Jeśli fotograf skorzysta z lampy błyskowej wzmocni efekt rozświetlania, co nie będzie wyglądać korzystanie.
Nie eksperymentuj
Często traktujemy niecodzienne, ważne wydarzenia, jako okazję żeby się pokazać i wyróżnić bardziej niż zwykle. Pod kątem makijażu ślubnego, nie warto jednak próbować zbyt wielu nowości na krótko przed ceremonią. Nowości kosmetyczne, niesamowite kremy są i działające cuda zabiegi na pewno warte sprawdzenia, ale lepiej odłożyć to w czasie. Nigdy nie mamy pewności jak nasza skóra zareaguje na dany składnik a szkoda byłoby skończyć z nagłą wysypką, wypryskami czy jeszcze gorszymi problemami.
Wyraź siebie
Jeśli decydujemy się na makijaż w salonie kosmetycznym, dobrze się do takiej wizyty przygotować. Przede wszystkim dobrze jest przejrzeć trochę inspiracji i zastanowić się, co się nam podoba. Może wesele ma jakiś motyw przewodni, którego kolory chcielibyśmy przemycić też w makijażu? Albo chcemy, żeby makijaż podkreślił też styl sukni ślubnej? Jeśli planujemy wykorzystać jakieś ozdoby przy fryzurze, dobrze jest o tym też wspomnieć. Oczywiście, warto posłuchać rad profesjonalistów, ale też lepiej nie zgadzać się na wszystko jeśli nie jesteśmy do czegoś przekonani. Unikniemy tym samym późniejszego rozczarowania.
Czas i koszt
Ile kosztuje makijaż ślubny, jeśli decydujemy się na wizytę w gabinecie? W zależności od miejsca należy liczyć się z kosztem od 150 do nawet 300 złotych. Makijaż próbny to zazwyczaj taki sam koszt jak makijażu ślubnego. Planując harmonogram dnia ślubu powinno się uwzględnić czas wykonania usługi. Odpowiednio wcześniej zastanów się, czy masz możliwości logistyczne i czasowe, aby osobiście przyjechać do salonu czy lepiej zdecydować się na wykonanie makijażu u siebie. Druga opcja na pewno jest wygodniejsza, jednak często makijażystki godzą się na dojazd jeśli do pomalowania jest więcej osób. Ile trwa makijaż ślubny? Czas jaki jest potrzebny na zrobienie makijażu to średnio 1,5 godziny.