Wesele to najważniejszy dzień w życiu zakochanej pary. Warto postawić na rozwiązania, które pozwolą się wyróżnić. Zamiast popularnych obecnie nurtów, można zdecydować się na estetykę szlachecką.
Wyróżnij się! Postaw na wesele w szlacheckim stylu
Wesele w stylu szlacheckim charakteryzuje się rozmachem. To wielka biesiada, w której liczy się przede wszystkim dobra zabawa. Szczególną wagę przywiązuje się do atmosfery, muzyki oraz podawanego jedzenia. Na stołach królują tradycyjne potrawy i trunki.
Wdrażanie stylistyki staropolskiej warto zacząć już od momentu wręczania zaproszeń. Dobrym wyborem będą te w formie zwojów zakończonych pieczęcią. Można poprosić gości o dopasowanie się do motywu przewodniego, sugerując rodzaj stroju. Wcześniej należy o zamiarze poinformować również fotografa. Pozwoli mu to opracować pomysły na aranżowane fotografie, które w pełni oddadzą ducha minionych lat.
Staropolskie wesele – o tym musisz pamiętać
Ważne jest miejsce!
Aby wesele w pełni oddawało ducha dawnych czasów, należy wybrać lokalizację, która będzie sprzyjać podobnej aranżacji. https://grandchotowa.pl/wesela/ to miejsce wyjątkowe. Salę można zaaranżować w dowolnym stylu, a restauracja zadba o to, aby kulinaria w pełni odpowiadały szlacheckiej stylistyce.
Stół szlachecki
Oprócz samych potraw przewidzianych w menu warto zdecydować się również na bufet z wyrobami tradycyjnymi. Szynki, pasztety oraz dziczyzna wprowadzą charakterystyczny klimat biesiad zamkowych. Warto uzupełnić stół także o alkohole, takie jak miód pitny czy owocowe nalewki.
Strój nawiązujący do wybranej epoki
Panie organizujące ślub i wesele w szlacheckim stylu powinny wybrać długie suknie dworskie utrzymane w bieli lub w kolorze kremowym. Warto zdecydować się zwłaszcza na modele koronkowe z falbanami czy długimi rękawiczkami. Jeśli przyjęcie odbywa się w chłodniejszych miesiącach roku, idealnym uzupełnieniem stylizacji będzie sztuczne futerko narzucone na ramiona. Pan młody również powinien zawrzeć w swojej stylizacji elementy przywołujące na myśl staropolskie obyczaje. Odważniejsi panowie mogą wybrać garnitur stylizowany na wzór kontusza lub smoking. Zdecydowanym akcentem będzie również klasyczny garnitur, ale w kolorze ciemnozielonym lub purpurowym. Marynarka może być wykonana z weluru, a poszetka zawierać elementy myśliwskie.
Dodatkowe atrakcje
Aby przyjęcie zostało zapamiętane przez gości, warto zdecydować się na dodatkowe atrakcje utrzymane w tej tematyce. Państwo młodzi organizujący wesele w stylu dworskim wybierają powóz, który zawozi ich z kościoła do miejsca przyjęcia. Na znaczeniu zyskują atrakcje takie jak pokazy połykaczy ognia lub żonglerskie. Osoby, które w pełni chcą oddać ducha minionych epok, powinny zdecydować się na kulig zimą lub przejażdżkę bryczką latem.
Zabawy weselne
Warto sięgnąć do historii i odkryć, jakie obyczaje obowiązywały podczas uczt weselnych w minionych stuleciach. Wybrany zespół muzyczny musi nie tylko zapewnić zabawę do białego rana, ale również zadbać o to, aby goście nie nudzili się podczas uczty. Konferansjer powinien zachęcić zgromadzonych do wspólnego śpiewania.
Obecnie szlachecki styl w organizacji wesel wciąż zyskuje na znaczeniu. Z uwagi na fakt, że wciąż nie jest to najpopularniejsza stylistyka, pozwoli się wyróżnić na tle innych przyjęć. Coraz więcej osób chce przywracać pamięć o staropolskich obyczajach. Warto zacząć od wybrania miejsca, które pozwoli na organizację hucznego przyjęcia zgodnie z oczekiwaniami państwa młodych.