Jakie są rocznice ślubu i ich nazwy?

Ślub jest bardzo ważnym wydarzeniem i dlatego też zakochani świętują każdą rocznicę, dzięki czemu upamiętniają to jakże szczególne i niepowtarzalne wydarzenie. Dobrze jest zatem wiedzieć, jak nazywają się rocznice ślubu, dzięki czemu można także wybrać odpowiednie dekoracje czy też prezenty.

Czemu rocznice ślubu mają indywidualne nazwy?

Każda rocznica ślubu ma inną nazwę, przez co można je bez problemu zapamiętać. Warto dodać, że nazwy rocznic ślubu są także niejako tradycją międzynarodową i sięgają swej historii, aż do roku 1922. Dobrze jest zatem wiedzieć, jak nazywają się rocznice ślubu od samego początku, jak i dalej. Wiadomo, iż najważniejsza jest pierwsza rocznica ślubu, którą się pamięta bez problemu, jednak dalsze rocznice ślubu są również ważne, dlatego też mają tak dobrane nazwy, aby każdy mógł ją zapamiętać.

Jakie mają nazwy najważniejsze rocznice ślubu?

To jakie są rocznice ślubu, to każdy zakochany wie, jednak warto poznać poszczególne ich nazwy. Warto poznać zatem najważniejsze rocznice ślubu i ich nazwy:

 • 1 rocznica ślubu – papierowa,
 • 5 rocznica ślubu – drewniana,
 • 10 rocznica ślubu – cynowa lub aluminiowa,
 • 15 rocznica ślubu – kryształowa lub szklana,
 • 20 rocznica ślubu – porcelanowa,
 • 25 rocznica ślubu – srebrna,
 • 30 rocznica ślubu – perłowa,
 • 35 rocznica ślubu – koralowa,
 • 40 rocznica ślubu – rubinowa,
 • 45 rocznica ślubu – szafirowa,
 • 50 rocznica ślubu – złota, złote gody,
 • 55 rocznica ślubu – szmaragdowa,
 • 60 rocznica ślubu – diamentowa,
 • 70 rocznica ślubu – kamienna,
 • 80 rocznica ślubu – dębowa.

Warto dodać, że nazwy rocznic ślubu są na tyle proste, dzięki czemu można je bez żadnego problemu zapamiętać. Dobrze jest wspomnieć, iż każda rocznica ślubu jest bardzo ważna, dlatego też są one tak uroczyście obchodzone.

Dlaczego pierwsza rocznica ślubu jest papierowa?

Niewątpliwie bardzo ważna jest pierwsza rocznica ślubu i dobrze jest wiedzieć, czemu jest ona nazwana papierową. Ta rocznica ślubu jest nazwana papierową, ponieważ, jest to pierwszy rok spędzony jako mąż i żona i wszystko jest łatwe i przyjemne. Warto też wspomnieć, że papierowa rocznica jest także symbolem aktu małżeństwa.

Dlaczego piąta rocznica jest drewniana?

Nazwa tej rocznicy nawiązuje do wartości drewna, które jest silne, trwałe i mocne. Warto też wspomnieć, że zdrowe drzewo ma ogromne korzenie, dzięki czemu jest stabilne i może się rozwijać, dlatego też jest ono symbolem piątej rocznicy ślubu. Należy też pamiętać, że często symbolicznie w piątą rocznicę ślubu solenizanci zasadzają drzewo w ogrodzie, które jest bardzo wymownym symbolem.

15 rocznica ślubu kryształowa – co oznacza?

Kryształ oznacza trwałość oraz solidny fundament, który nie zostanie zniszczony przez różne okoliczności, które są napotykane po drodze. Warto wspomnieć, że kryształ można zawsze szlifować i nadawać mu odpowiedni kształt, który umacnia kamień, przez co może on być w świetnej formie przez kolejne piętnaście lat.

Czemu 80 rocznica ślubu jest nazwana dębową?

80 rocznica ślubu jest bardzo wyjątkową rocznicą. Jest ona nazwana dębową, ponieważ dąb jest trwałym, solidny i długowiecznym drzewem. Dlatego też po tylu spędzonych wspólnie latach związek jest wzmocniony i stabilny. Warto też wspomnieć, że dąb jest drzewem długowiecznym, przez co ta rocznica jest także zapowiedzią kolejnych lat, które będą spędzone razem w zdrowiu i szczęściu. Należy pamiętać, że dąb ożywia zawsze na wiosnę, co wnosi także powiew świeżości i zdrowia. Warto wspomnieć, że na tę, jakże ważną uroczystość można przygotować prezenty w postaci albumów ze zdjęciami całej rodziny, które będą stanowiły fantastyczną pamiątkę.

Co podarować na poszczególne rocznice ślubu?

Dobrze dodać, że do każdej rocznicy ślubu można dopasować poszczególne prezenty. Warto zatem mieć na uwadze, że na przykład pierwsza rocznica ślubu jest najbardziej obchodzona, dlatego też często młodzi robią wspólny prezent, jakim jest wycieczka zagraniczna, dzięki czemu można sobie odetchnąć i przypomnieć sobie wspaniały czas we dwoje bez żadnych zmartwień. Natomiast im więcej rocznic, to tym praktyczniejsze są prezenty, gdyż ludzie mają czas na to, by się poznać jeszcze bliżej i każdy wie, co jest komu potrzebne. Dlatego też między innymi na piątą rocznicę ślubu można kupić albumy na zdjęcia, kwiaty czy też akcesoria, które są najbardziej potrzebne. Dobrze jest także wspomnieć, iż na przykład na trzydziestą czy czterdziestą rocznicę, często odnawia się także przyjęcia weselne, przez co goście mogą spędzić ten ważny dzień wraz z jubilatami. Najczęściej wybiera się takie prezenty, dzięki którym można ich używać w późniejszym czasie.

Czy można świętować rocznicę ślubu w gronie rodzinnym?

To, w jaki sposób będzie się świętować daną rocznicę ślubu, zależy od tego, jak młodzi chcą spędzić ten czas. Dobrze jest wspomnieć, iż każda rocznica może być przeprowadzona w domu wśród najbliższej rodziny, jak i może być również w restauracji. Należy pamiętać, że każda rocznica ślubu jest niesamowicie ważna, dlatego też wcześniej trzeba dokładnie przemyśleć to, w jakim miejscu chce się świętować daną rocznicę, przez co również goście, będą mieli czas na to, by zorganizować kreację, jak i podarunki. Obecnie większość jubileuszy rocznic wykonywane jest w lokalach, przez co nie trzeba się potem martwić o sprzątanie. Dobrze jest też wspomnieć, że często, przy hucznym wyprawianiu rocznicy często jest także przypominany pierwszy taniec młodej pary.

Co jeszcze warto wiedzieć o rocznicach ślubu i ich nazwach?

To jakie są rocznice ślubu, pomaga w tym, aby wybrać także odpowiednie prezenty dla jubilatów. Dobrze jest też dodać, iż każda rocznica jest bardzo wyjątkowa i można ją obchodzić na różny sposób. Należy mieć na uwadze, że rocznice ślubu są bardzo uroczyście obchodzone, niezależnie od tego, w jakim się jest regionie czy też może być się w zagranicznym kraju. Dzięki temu nawet wtedy, kiedy spędza się urlop za granicą i wypadnie wówczas rocznica ślubu, to nie ma problemu z tym, aby również uroczyście i należycie obchodzić daną rocznicę. Każda rocznica jest idealnym powodem do świętowania.

Dobrze jest dodać, że rocznica ślubu może być obchodzona różnie, w zależności od tego, jakie zainteresowania mają jubilaci. Należy też wspomnieć, że również rodzina może zrobić niespodziankę i przygotować przyjęcie dla jubilatów, co będzie dla każdego na pewno miłym i przyjemnym doświadczeniem. Nazwy poszczególnych rocznic są niezmienne od kilkunastu lat, przez co są one znane na całym świecie.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.