Kwiaty jako dekoracje na tort

Znaczenie kwiatów przy dekoracji sal na ważne uroczystości takie jak komunie, wesela, oraz inne okazjonalne przyjęcia- jest nie do przecenia. Ze względu na swoje piękno, oraz ogromną ilość gatunków roślin, wiele osób korzysta z nich również podczas dekoracji tortów. Panny młode starają się wybrać tort, który nie tylko będzie pyszny, ale także wzbudzał podziw, w związku z tym podstawowe dekoracje już nie wystarczają. Tort z żywymi kwiatami zawładnął sercami młodych par.Jego dekorację łatwo połączyć z dekoracją bukietu ślubnego panny młodej, oraz dekoracją sali weselnej, czy restauracji. Jego należyte udekorowanie, może stać się elementem całego spójnego wystroju przyjęcia. Mówiąc pokrótce, staje się on motywem przewodnim wesela, lub innej okoliczności. Warto mieć na uwadze, że kwiaty jako dekoracja tortów sprawdzą się zarówno w letnim sezonie, jak i zimowym. Jeśli nie wiesz, jakie żywe kwiaty na tort wybrać, ten artykuł jest dla Ciebie.

Żywe kwiaty na tort

Jak wiadomo, je się również oczami, więc torty z żywymi kwiatami podbiją nie jedno serce. W zależności od miesiąca, na które zaplanowane jest wesele, oraz jego  koloru przewodniego, tort weselny będzie wspaniałym dopełnieniem reszty aranżacji ślubno-weselnej. Warto wiedzieć, że żywe kwiaty na torcie można łączyć z owocami w spójną i estetyczną całość. W tym przypadku należy zwrócić uwagę, na kolory wybranych roślin, oraz owoców i wybrać odpowiednie połączenie wizualne, oraz smakowe. Najlepiej również wpasować się w motyw przewodni całości dekoracji. Tort z kwiatami i owocami, to nie banalny wybór, dla odważnych par.

Żywe kwiaty na tort- zabezpieczenie

Torty z żywymi kwiatami zasługują na odpowiednie warunki przygotowania. Każdy wie, że żywe kwiaty mogą zwiędnąć, oraz stracić blask. Młode pary, które planują podanie tortu z żywymi kwiatami, muszą mieć pewność, że kwiaty na torcie muszą pojawić się możliwie jak najpóźniej. Rośliny żywe trzeba również przed podaniem ich przechowywać w odpowiedniej temperaturze. Ta z kolei, nie może być ani zbyt wysoka, ani zbyt niska. Na skutek źle dobranej temperatury przechowywania kwiatów, mogą one zwiędnąć, lub przemarznąć. Jeśli z tych względów boisz się zamówić tort weselny z jadalnymi kwiatami, możesz zamówić wykonanie ozdób z jadalnych mas cukierniczych.

 Jadalne kwiaty na tort– lista

Jeśli podobają Wam się torty weselne z jadalnymi kwiatami, warto wiedzieć jakie żywe kwiaty na tort będą odpowiednie. Do listy zaliczyć można takie rośliny jak:

 • tulipany
 • storczyki
 • róże
 • bratek
 • chryzantema
 • frezje
 • fiołek
 • lawenda
 • goździki
 • róże
 • piwonie
 • tulipany
 • storczyki

Trujące kwiaty na torcie- lista

Jeśli kwiaty na torcie weselnym, są wymienione w poprzedniej liście, nie musisz się martwić o bezpieczeństwo gości. Warto jednak znać listę roślin, które nie są jadalne i pod żadnym pozorem nie powinny stanowić dekoracji na żadnym torcie- nawet gdy przed podaniem kawałka tortu, byłyby one ściągnięte. Poniżej lista kwiatów, które są trujące i nie warto brać ich pod uwagę przy strojeniu tortu.

Wśród trujących gatunków wyróżnia się:

 • żonkile
 • gwiazda betlejemska
 • narcyz
 • irys
 • barwinek
 • groszek pachnący
 • bluszcz pospolity
 • hortenja
 • bluszcz pospolity
 • hiacynt
 • konwalia

Kwiaty, które nie są jadalne, ale nie są wstanie wyrządzić nikomu krzywdy to astry, dalie, zawilce, gerbery. Tort z kwiatami jadalnymi musi być przede wszystkim bezpieczny.

Torty z żywymi kwiatami- jak dekorować

Jeśli nie wiesz jak dekorować tort z żywymi kwiatami, aby uzyskać efekt wow? To nic trudnego. Dekorowanie jest proste i przyjemne. Zacznij od wybrania kształtu, oraz koloru tortu. Wybierz między prostokątnym, a okrągłym. Obecnie spotyka się coraz więcej tortów w postaci połączenia babeczek, czy makaroników. Jeśli zdecydujesz się na nowoczesną, oraz nietypową odmianę podania tortu, sprawdź czy żywe kwiaty na torcie będą dobrym rozwiązaniem. Jeśli zostanie do podjęcia ostatnia decyzja na temat wyboru kwiatów, pamiętaj, że możesz poprosić o pomoc cukierników. Pamiętaj, że nie wolno przesadzać z ilością kwiatów w ramach dekoracji tortu. Tort z kwiatami musi być gustowny, oraz wykonany z dobrym smakiem. Czasem wystarczy pocięte kwiaty poukładać na jednym boku tortu, aby wyglądał on po prostu ślicznie. Gipsówka oraz różne to idealne połączenie jeśli myślisz o naked cake, a całości dekoracji weselnych będzie w stylu boho lub rustykalnym. Tort z kwiatami, lub tort z kwiatami o owocami będzie kropką nad i w takim wydaniu. Kiedy jednak zależy Ci na mocnym akcencie kwiatów na torcie, zastanów się wspólnie z cukiernikiem jak je zamontować, aby trzymały się mocno i bezpiecznie. Kwiaty na torcie muszą być przymocowane w sposób stabilny.Folia spożywcza będzie idealnym rozwiązaniem dla podtrzymania łodyg kwiatów w torcie. Jeśli korzystać zamierzać jedynie z samych kwiatów, bez listków i łodyg, pamiętaj, że nie należy ich wbijać zbyt mocno w strukturę tortu, aby nie zniszczyły one wyglądu, poprzez pojawienie się nieestetycznych dziur. Do dekoracji tortów należy wybrać rośliny, których cechy charakterystyczne to duża wytrzymałość na zmiany temperatury.

Podsumowanie

Torty z żywymi kwiatami, oraz torty z kwiatami i owocami są elementem wielu wesel, oraz innych przyjęć okazjonalnych. Dzięki ich wizualnej naturalności świetnie pasują do stylu boho, lub rustykalnego wpisując się w motyw przewodni wesela. Do dekoracji tortów należy używać kwiatów jadalnych takich jak róże, bratki, chryzantemy,  storczyki fiołki. Pod żadnym pozorem nie można stosować do dekoracji kwiatów niejadalnych, nawet gdy byłyby one ściągnięte przed podaniem kawałka tortu. Rośliny przed dekoracją tortu, muszą być przechowywane w odpowiednich dla nich warunkach pod względem temperatury. Torty weselne z jadalnymi kwiatami sprawdza się zarówno w sezonie zimowym jak i letnim.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.