Jaką piosenkę na pierwszy taniec wybrać?

Ślub i wesele to bardzo ważne wydarzenie dla państwa młodych, dlatego też warto także pamiętać, aby wybrać odpowiedni pierwszy taniec. Dobrze jest wiedzieć, na co zwrócić uwagę podczas wyboru muzyki do pierwszego tańca.

Pierwszy taniec młodej pary – czym kierować się podczas wyboru muzyki?

Przede wszystkim dobrze jest, aby piosenka była dopasowana do umiejętności tanecznych młodych, dzięki czemu można stworzyć taką choreografię, która będzie świetnie dopasowana do muzyki. Ważne jest też, aby muzyka na pierwszy taniec dopasowana była również pod względem czasu, gdyż nie może ona być ani zbyt długa, ani zbyt krótka. Piosenka na pierwszy taniec może być złożona z samej melodii lub też mogą w niej występować słowa, które są w szczególności związane z tak ważnym wydarzeniem, jakim jest wesele. Dlatego też najczęściej jest to romantyczna piosenka na pierwszy taniec, przez co młodzi mogą komfortowo odbyć swój występ.

Jaką polską piosenkę wybrać na pierwszy taniec?

Polska muzyka na pierwszy taniec jest obecnie bardzo zróżnicowana, gdyż może ona szybka lub wolna. Warto też dodać, że polska piosenka na pierwszy taniec może być wybrana z różnych okresów, przez co młodzi mogą wybrać do niej taki układ, w którym będą czuli się najlepiej. Należy pamiętać, że najczęściej wybierane polskie piosenki na pierwszy taniec to:

  • Seweryn Krajweski – „Wielka Miłość”,
  • Perfect – „Kołysanka nieznajomej”,
  • Lady Pank – „Zawsze tam, gdzie Ty”,
  • Marek Grechuta -„Takiej miłości wam życzę”.

Warto także pamiętać, że często młodzi wybierają również piosenki nowoczesnych artystów takich jak Sanah. Dlatego też piosenka na pierwszy taniec po polsku jest tak wyjątkowa i unikatowa. Dobrze jest też wspomnieć, iż muzyka na pierwszy taniec po polsku jest wybierana przez samą młodą parę, przez co są oni pewni tego, że bez trudu będą mogli zatańczyć do danego utworu.

 

Jaką angielską piosenkę wybrać na pierwszy taniec?

Obecnie bardzo popularna jest też piosenka na pierwszy taniec po angielsku, przez co młodzi mogą wybrać swój ulubiony utwór, który kojarzy im się z pierwszym spotkaniem czy innym ważnym wydarzeniem. Dobrze jest też dodać, że współcześnie są modne takie piosenki na pierwszy taniec po angielsku, jak:

  • Always” – Bon Jovi,
  •  „All of Me” – John Legend,
  • „Can You Feel The Love Tonight” – Elton John,
  • „Careless Whisper” – George Michael.

Warto też dodać, że często wybierana jest także romantyczna piosenka na pierwszy taniec z filmów czy miusicalów. Należy też zwrócić uwagę, że angielska piosenka o miłości na pierwszy taniec brzmi bardzo romantycznie i nostalgicznie, przez co młodzi mogą wybrać do niej układ taneczny, który jest powolny, co jest znakomitym rozwiązaniem, zwłaszcza dla młodych, którzy nie przepadają za tańcem.

Gdzie szukać piosenek na pierwszy taniec?

Zazwyczaj młodzi mają już wcześniej ustaloną swoją ulubioną piosenkę, która kojarzy im się z różnymi wspólnymi wydarzeniami. Jednak może się tak zdarzyć, że państwo młodzi nie są zdecydowani na konkretny utwór, przez co osoba, która uczy młodych tańca, pomaga im także wybierać odpowiednią muzykę. Tym sposobem może to być zarówno wesoła piosenka na pierwszy taniec, która jest nieco skoczna, jak i powolna romantyczna. Dobrze jest też wspomnieć, że piękna piosenka na pierwszy taniec może być również złożona z samych dźwięków bez użycia słów. W szukaniu odpowiedniej piosenki na pierwszy taniec mogą pomóc różne muzyczne programy, w których da się wysłuchać wszystkie interesujące młodych utwory.

Kiedy należy wybrać piosenkę na pierwszy taniec?

Dobrze jest ustalić odpowiednią piosenkę przynajmniej na dwa miesiące przed ślubem. Dzięki temu będzie pewność, że młodzi będą mogli spokojnie przećwiczyć układ taneczny. Warto też dodać, że im wcześniej wybierze się utwór, to tym jest więcej czasu na to, by wprowadzić ewentualnie drobne zmiany w układzie tanecznym. Wybór piosenki na pierwszy taniec powinien być kwestią tylko i wyłącznie młodych, jedynie tylko mogą się oni sugerować opinią innych.

Warto pamiętać, że wyjątkowa piosenka na pierwszy taniec może być także połączona z kilku utworów, jeśli młodzi mają takie życzenie. Dobrze jest też wybrać się do studia tańca, w którym będzie można dobrać idealnie pasującą choreografię do danego tańca, przez co młodzi nie będą tak zestresowani na pierwszym tańcu. Należy też mieć na uwadze, że do każdego utworu można dobrać różne specjalne akcesoria takie jak dym czy też konfetti. Do sypania konfetti można zaprosić gości weselnych, którzy wyrzucą je w odpowiednim momencie. Tym sposobem piękna piosenka na pierwszy taniec oraz układ taneczny i dodatki będą idealnie dopasowane.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.