Życzenia ślubne – sprawdź przygotowane przez nas inspiracje

Ślub jest niezwykłym wydarzeniem łączącym dwie osoby na dobre i na złe. Podniosły moment wiąże się z wieloma uczuciami i emocjami dla najbliższych i rodziny. Najpiękniejszy dzień w życiu dla Pary Młodej powinien być równie niezapomniany jak i uroczyście wprowadzić zakochanych we wspólne życie. Moc wspomnień potęgują odpowiednie życzenia ślubne, które darowane Parze Młodej w dniu ich ślubu pozostaną z nimi przez długie lata.
Często pojawia się pytanie jak skonstruować życzenia ślubne, czego życzyć Młodej Parze, jakie słowa będą najlepszym wyrazem błogosławieństwa na nowej drodze życia? W tym artykule postaramy się rozwiać pewne wątpliwości.

Dostosowanie treści życzeń ślubnych do pokrewieństwa

Życzenia ślubne tak jak prezenty należy komponować w zależności od stopnia pokrewieństwa między Panną i Panem Młodymi. Przyjaciele i znajomi mogą pozwolić sobie na humorystyczne życzenia z odrobiną dobrego humoru, aby ten towarzyszył zakochanym podczas ich wędrówki życia.
Bliskiej rodzinie w tym rodzicom, dziadkom i rodzeństwu zaleca się bardziej tradycyjne formy treści życzeń ślubnych. Te z kolei powinny obfitować w wyrazy uznania i szczere błogosławieństwa.

Życzenia ślubne jako pamiątka na całe życie

Pary Młode zazwyczaj decydują się na zachowanie kartek z życzeniami ślubnymi, aby móc powracać do radosnych chwil w każdym momencie swojego życia. Dlatego kierując swoje życzenia w stronę Nowożeńców należy zastanowić się, czy styl w jakim przekażemy najserdeczniejsze gratulacje z powodu ślubu będzie brzmiał tak samo radośnie i empatycznie po upływie lat.
Życzenia na ślub są powszechnie dostępne i można znaleźć je dosłownie wszędzie od sklepów papierniczych, po księgarnie aż do źródeł internetowych, które nie próżnują w zakresie treści którymi można podzielić się z Parą Młodą. Wyrazem uznania i szacunku jest jednak indywidualne stworzenie tekstu, który umieścimy na kolorowej karteczce z gołąbkami czy serduszkami.

Od czego zacząć pisanie życzeń?

Warto rozważyć unikatowy projekt, który Para Młoda na kartce z życzeniami znajdzie tylko raz. Tworząc własną kompozycję mamy pewność, że nie powtórzy się ona wraz z kilkoma innymi. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie nawiązanie do relacji jaka łączy nas z Nowożeńcami. Komponując wstęp rozważmy zatem, aby w swoich życzeniach zwrócić się bezpośrednio jako nadawca do odbiorcy. Rozważając życzenia ślubne otrzymane od Mamy warto ująć frazę taką jak: „Kochanej Córce i jej Mężowi”.
Bezpośredni zwrot do adresata od razu spowoduje sentymentalne podejście do czytanej przez Parę Młodą treści. Dzięki zastosowaniu nawiązania do relacji nadamy naszym życzeniom niepowtarzalny charakter. Wszyscy goście będą życzyć zdrowia i szczęścia Nowej Parze Młodej, ale życzenia skierowane dla Kochanej Córki lub Kochanego Brata zarezerwowane są wyłącznie dla osób najbliższych.

Należy pamiętać również o umieszczeniu aktualnej daty ślubu. Pomyłka w dacie będzie w tym przypadku ogromnym faux pas. Pamiętajmy, że dla gości weselnych jest to czasami zwykła data w kalendarzu, ale dla Pary Młodej jest to data oznaczająca początek nowego, wspólnego życia.

Po odpowiednim zaprojektowaniu treści życzeń koniecznie należy je przeczytać! Czasem zamysł w naszej głowie wydaje się być genialnym rozwiązaniem, które w praktyce może jednak posiadać kilka wad. Jeśli znajdziemy pewne wady, nie poddawajmy się w tworzeniu oryginalnej treści. Popracujmy nad jej udoskonaleniem tak jak Nowożeńcy będą pracować nad swoim małżeństwem w dobrych i złych chwilach.

Jeśli wszystko jest już gotowe i zapięte na ostatni guzik pozostaje nam tylko podpisać życzenia. Nie musimy tego robić jeśli chcemy pozostać anonimowi. Jednak wyrazem dobrego smaku jest pozostawienie po sobie śladu jako podziękowania za możliwość uczestniczenia w tak ważnym dla Pary Młodej dniu.

Gotowe warianty życzeń – przykłady poniżej!

Może zdarzyć się jednak, że bycie wierszokletom nie jest dla nas pisanie. W takiej sytuacji można posiłkować się gotowymi szablonami życzeń ślubnych. Nie jest to co prawda wynik naszej pracy twórczej, ale z pewnością będziemy mogli przekazać najserdeczniejsze życzenia ślubne. Poniżej przedstawiamy Państwu kilka przykładów życzeń, które wpasują się w każdą kopertę.

Życzenia ślubne od mamy

Droga Córko / Drogi Synu, niedawno postawiłaś/eś swój pierwszy krok dając rodzicom wiele radości. Dziś jest dzień w którym wkraczasz w nowe, piękne życie u boku ukochanej osoby. Niech szczęście sprzyja Wam na nowej drodze życia, a słońce nigdy nie zachodzi nawet w pochmurne dni. Niech dzień w którym połączy Was węzeł małżeński będzie dniem szczęścia i uniesień, a Wasza przyszłość równie piękna i świetlana jak nadzieja, którą tworzycie w dniu Waszego ślubu.
Najdroższym Nowożeńcom
Matka Panny Młodej / Matka Pana Młodego

Życzenia ślubne od brata lub życzenia ślubne od siostry

Kochana Siostro / Drogi Bracie, dziś razem ze swoim Mężem / swoją Małżonką rozpoczynacie piękną, wspólną wędrówkę przez życie. Niech wspólne przyniosą dla Was wiele szczęścia i radości. Niech każdy spędzony dzień przynosi Wam słońce oświetlające nawet najbardziej ponure chwile. Żyjcie w zdrowiu, dostatku i radości.
Drogiej Parze Młodej
Kochająca Siostra / Kochający Brat

Życzenia ślubne od babci

Najdroższa Wnuczko / Najdroższy Wnuczku, przyjmij proszę wraz ze swoim Mężem / ze swoją Żoną najszczersze błogosławieństwo Waszego nowo zawartego związku małżeńskiego. Życzę Wam, aby wiara, nadzieja i miłość towarzyszyły Wam przez całe życie. Życzę Wam, aby rodzina którą właśnie stworzyliście żyła w spokoju i radości przez wszystkie Wasze dni.
Najserdeczniejsze błogosławieństwo Parze Młodej składa kochająca Babcia

Życzenia ślubne od teściowej

Drodzy Nowożeńcy, razem wchodzicie w piękne życie obfitujące w miłość i radość, którą życzę Wam abyście doświadczali każdego dnia. Niech zawarty przez Was w dniu dzisiejszym związek małżeński będzie silny i pełen wzajemnej miłości. Życzę Wam wiele szczęścia i pięknych wspólnych chwil spędzonych podczas wspólnego życia.
Najszczersze życzenia dla Pary Młodej od kochającej Teściowej
Jak widać na powyższych przykładach życzenia ślubne nie muszą być twardym orzechem do zgryzienia. Z pewnością stworzenie oryginalnego tekstu życzeń ślubnych jest wymagającym zadaniem, jednak pamiętajmy że poświęcając kilkadziesiąt minut naszego cennego czasu, darujemy Parze Młodej oryginalne i niezapomniane treści, które towarzyszyć im będą podczas wspólnej życiowej wędrówki.
Własny projekt treści życzeń ślubnych będzie zatem wyrazem naszego zaangażowania oraz uznania i szacunku dla Nowożeńców. Pamiętajmy jednak, aby nie zalewać Młodych potokiem słów i teść życzeń skomponować w prosty i niezawiły sposób.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.