Jak zaplanować dzień ślubu?

Dzień ślubu planowany jest zwykle ze znacznym wyprzedzeniem. Ważny jest bowiem niemal każdy szczegół uroczystości ślubnej oraz przyjęcia weselnego. Nie bez znaczenia jest między innymi wybór odpowiednich stylizacji dla pary młodej, oprawy muzycznej, menu czy listy zaproszonych gości.

O czym warto pamiętać planując dzień ślubu?

Na pomyślność ślubu i weselnego przyjęcia składa się kilka czynników, w tym choćby wspomniana oprawa muzyczna czy menu. Każdy element tego wyjątkowego dnia może i powinien być starannie zaplanowany. Nie ma tu bowiem miejsca na niespodziewane sytuacje, które mogą powodować żal i rozgoryczenie młodej pary.

Czy warto decydować się na pomoc konsultanta ślubnego?

Zdecydowanie tak. Wraz z każdym kolejnym rokiem tego rodzaju rozwiązanie staje się coraz bardziej popularne. Niesie ono bowiem ze sobą wiele korzyści, w tym choćby możliwość ograniczenia stresu i zbędnych wydatków.

Czy pracując z konsultantem ślubnym traci się przyjemność związaną z organizacją przyjęcia weselnego?

Wiele panien młodych ma tego rodzaju obawy. Nie ma się jednak czego obawiać. Praca z konsultantem daje bowiem możliwość aktywnego uczestnictwa w przygotowaniach, w tym choćby w wyborze koloru przewodniego przyjęcia, rodzaju kwiatów czy wzorów zaproszeń. Wszystkie te czynności odbywają się jednak w przyjaznej atmosferze, która pozbawiona jest niepotrzebnego stresu. Poza tym, konsultant ślubny opracowuje kosztorys wesela, negocjuje umowy, weryfikuje dokumenty oraz nadzoruje pracę podwykonawców. Praca z konsultantem ślubnym daje poczucie kontroli nad przebiegiem weselnego przyjęcia, które odbywa się zgodnie z wcześniej ustalonym planem. Warto w tym przypadku starannie analizować zapisy ujmowane w scenariuszu wesela oraz na bieżąco rozwiewać wszelkie ewentualne wątpliwości.

Jakie inne korzyści daje praca konsultanta ślubnego?

Wiedza i doświadczenie dobrego konsultanta ślubnego są nie do przecenienia. Profesjonalista potrafi bowiem bezbłędnie wyłapywać sytuacje, które mogą być źródłem niepowodzeń i problemów. Poza tym, osoba ta nadzoruje pracę zleceniobiorców oraz weryfikuje rzetelne i terminowe wykonywanie prac.

Czy rodzina może zastąpić konsultanta ślubnego w jego pracy?

Rodzina pary młodej z reguły dość chętnie uczestniczy w ślubnych przygotowaniach, ale zwykle nie posiada fachowej wiedzy. Tego rodzaju nieprofesjonalne działania mogą prowadzić do niepotrzebnych wydatków, sprzeczek oraz frustracji. Warto zatem pracę związaną z przygotowaniami oddać w ręce fachowca. Poza tym, najbliższa rodzina podczas wesela powinna się beztrosko bawić i świętować ten wyjątkowy dzień, a nie skupiać się na poszczególnych elementach związanych z przebiegiem wesela. Warto dodać, że pracy konsultanta ślubnego nie powinien również wykonywać menedżer lokalu, w którym odbywa się ślubne przyjęcie. Zwykle oferuje on ograniczony wybór w kwestiach związanych z muzyką czy wystrojem sali. Bazuje on na niewielkiej grupie podwykonawców, których rzetelność trudno zwykle ocenić jeszcze przed podpisaniem umowy. Konsultant ślubny posiada zdecydowanie bogatszą bazę firm, z którymi współpracuje. Co ważne, podmioty te posiadają odpowiednie rekomendacje świadczące o wysokiej jakości świadczonych usług. Warto również dodać, że w wielu wypadkach możliwe są znaczne oszczędności. Konsultant poleca bowiem jedynie firmy, które prezentują bardzo wysoki poziom usług, wpisują się w styl, który pasuje do danego wesela oraz oferują konkurencyjne ceny. Godny polecenia wedding planner przedstawia przyszłej parze młodej jedynie oferty, które spełniają wszystkie powyżej wymienione warunki. Ostateczna decyzja należy do przyszłych nowożeńców, którzy wybierać mogą usługi świadczone na wysokim poziomie oraz cechujące się przystępną ceną. Godni polecenia konsultanci w ramach współpracy z podwykonawcami mogą liczyć na rabaty, które nie są dostępne w przypadku zleceń indywidualnych zlecanych przez pojedyncze pary.

Jak zatem zaplanować dzień ślubny?

Jak wspomniano powyżej, wszystkie elementy ślubnego przyjęcia muszą być starannie przemyślane i zaplanowane. Sala weselna powinna korespondować z motywami przewodnimi wesela, a dekoracje mają stanowić jej dopełnienie. Nie mogą one przytłaczać wnętrza. W okresie letnim warto rozważyć wesele na świeżym powietrzu. W tym jednak przypadku warto zadbać o zadaszenie, które ochroni parę młodą i zgromadzonych gości przed deszczem lub zbyt intensywnym promieniowaniem słonecznym. Szczególną uwagę należy zwrócić na wybór odpowiednich dań, a także na oprawę muzyczną. Poza tym, należy starannie przygotować listę gości oraz zadbać o drobne upominki, które stanowić mogą fantastyczną pamiątkę tego wyjątkowego wydarzenia.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.