Papeteria ślubna – czy to tylko zaproszenia?

Mianem papeterii ślubnej określamy papierowe elementy wystroju sali weselnej i jej otoczenia. Styl oprawy graficznej wesela zapowiada zwykle motyw lub kolor przewodni zaproszeń ślubnych. Dlatego kolejne elementy powinny mieć bardzo zbliżony charakter. Podpowiadamy, co oprócz zaproszeń wchodzi w skład ślubnej papeterii.

Ślubne ozdoby papeteryjne

Starannie wykonane i eleganckie elementy papeterii ślubnej to również:

  • plan stołów,
  • numerki na stoły,
  • winietki ślubne,
  • zawieszki na alkohol,
  • menu weselne,
  • księga gości,
  • pudełko na koperty,
  • pudełko na ciasto dla gości.

Większość wymienionych produktów to nie tylko efektowne dekoracje, ale również praktyczne przedmioty. Część z nich pełni funkcję informacyjną, pomagając gościom w znalezieniu swojego miejsca przy stole.

Aby jak najlepiej dobrać styl papeterii ślubnej do klimatu przyjęcia, należy przemyśleć tę kwestię w momencie wybierania zaproszeń. Producenci oferują bowiem pasujące do siebie zestawy papierowych ozdób weselnych. By przekonać się, jak konkretny motyw prezentuje się na innych akcesoriach, warto zamówić zestaw próbek.

Plan stołów

Plan stołów weselnych to usztywniana plansza, którą umieszczamy w widocznym miejscu przed wejściem na salę weselną. Zawiera informację o tym, gdzie siedzą goście. Ich imiona i nazwiska zostają przypisane do poszczególnych stolików. Dzięki temu uczestnicy przyjęcia wchodząc na salę, udają się od razu do wyznaczonego dla nich miejsca. Choć plan stołów nie znajduje się na sali i nie jest częścią dekoracji, zadbajmy o jego estetykę. Powinien być czytelny oraz dobrze wyeksponowany. Ewentualne zdobienia czy akcenty kolorystyczne, dobieramy do stylu przyjęcia.

Dekoracje na stół

Aby ułatwić zaproszonym odnalezienie miejsca przy stole, należy ponumerować stoliki, a przy nakryciach umieścić winietki ślubne z imieniem i nazwiskiem gościa. Numerek na stół w formie papierowej tabliczki to bardzo praktyczne rozwiązanie – jest wyraźny i widoczny już z daleka. Również tradycyjne winietki nadrukowane na ozdobnym papierze prezentują się bardzo elegancko. Oprócz tych elementów papeteryjnych na stole może pojawić się karta z menu weselnym, która z pewnością wzbudzi zainteresowanie gości. Coraz częściej młode pary decydują się nadać wyjątkowy charakter ślubnym toastom, dobierając personalizowane zawieszki na alkohol.

Księga gości

Kolejny element ślubnej papeterii to księga gości. Na jej kartach biesiadnicy wpisują życzenia i porady dla świeżo upieczonych małżonków. Warto zaaranżować miejsce, w którym goście będą mogli spokojnie dokonać wpisu. Po latach małżonkowie z przyjemnością oraz z sentymentem będą przeglądać karty księgi gości weselnych. Pozwoli ona cofnąć się w czasie i wspólnie powrócić do wspomnień z tego wyjątkowego dnia.

Ozdobne pudełka

Pudełko na koperty ślubne pomoże elegancko i z klasą przyjąć tego typu upominki. Ułatwia także przechowanie ich w jednym miejscu bez obaw o to, że się zgubią. Z kolei ozdobne pudełka na ciasto weselne to świetny sposób na podziękowanie gościom za przybycie na przyjęcie. Wyjątkowa oprawa słodkiego prezentu z pewnością zachwyci uczestników zabawy.

Gustowna papeteria ślubna podkreśli klasę wesela i sprawi, że aranżacja sali będzie spójna i harmonijna. Szeroki wybór zaproszeń i pozostałych dodatków papeteryjnych oferuje pracownia kartkownia-zaproszenia.pl.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.