Jaka biżuteria na specjalne okazje?

Specjalne okazje, święta oraz ważne uroczystości rodzinne wymagają od nas nienagannej prezencji. Oprócz wyboru odświętnego stroju warto zwrócić uwagę także na pasujące dodatki. Biżuteria idealnie uzupełniająca wymagające stylizacje to ta wykonana ze złota. Z poniższego artykułu dowiesz się, jakie są największe zalety złotych kosztowności.

Złota biżuteria – dlaczego warto?

Złote dodatki w elegancki sposób podkreślą wizytowy charakter Twojej kreacji. Ze względu na swój uniwersalny charakter łańcuszki, bransoletki, pierścionki czy inne kosztowności nie poddają się modzie. Pomimo zmiennych trendów złota biżuteria cały czas cieszy się ogromną popularnością. Ma na to wpływ między innymi szlachetność złotego kruszcu, ponadczasowa stylistyka ozdób czy ich elegancka forma. Miłośnicy złota doceniają ponadto jego trwałość i urzekający połysk. Kosztowności mają także wartość sentymentalną, ponieważ często członkowie rodziny przekazują je kolejnym pokoleniom.

Złoty łańcuszek o klasycznym splocie

Wśród ozdób, które niewątpliwie sprawdzą się na specjalne okazje, prym wiodą subtelne złote łańcuszki o drobnym splocie. Modnym klasykiem, którego nie może zabraknąć w Twojej kolekcji, jest łańcuszek typu pancerka. Wyraziste złote ogniwa pięknie odbijają światło i sprawiają, że dekolt przyciąga wzrok. Kolejna ponadczasowa ozdoba to łańcuszek Gucci. Tego typu złoty łańcuszek 585 damski jest bardzo trwały i odporny na splątania. Co ważne, jego klasyczna wersja ma ogniwa o grubości od 1,5 do 2,5 mm, co czyni go idealnym tłem dla delikatnych zawieszek czy medalików. Na wieczorne wyjścia polecamy także inne łańcuszki – popularne singapurki, ozdoby typu lisi ogon czy diamentowany łańcuszek o splocie ankier.

Efektowne łańcuszki o grubszych ogniwach

Jednym z gorętszych trendów związanych ze złotą biżuterią jest tzw. warstwowanie łańcuszków. Polega ono na jednoczesnym noszeniu kilku ozdób różniących się od siebie rodzajem splotu. Nierzadko bazę stanowi w tym przypadku grubszy naszyjnik. Możesz więc wybrać gruby fantazyjny łańcuch o naprawdę dużych oczkach. Polecamy zwłaszcza te łańcuszki, których ogniwa przekraczają 2,5 mm. Nie oznacza to jednak, że złote łańcuszki o większej grubości źle wyglądają solo. W każdym przypadku – jako element większej kompozycji lub jako pojedyncza ozdoba – będą gustownym dodatkiem do Twojej stylizacji.

Jak dobrać zawieszkę do złotego łańcuszka?

Aby podkreślić wyjściowy styl swojej kreacji, możesz dobrać do łańcuszka pasującą zawieszkę. Pamiętaj jednak, że delikatne wzory łańcuszków najlepiej komponują się z lekkimi, eleganckimi przywieszkami. Z kolei grubsze łańcuszki wymagają odpowiednio większej zawieszki, która „nie zgubi” się na tle ich dużych ogniw. Warto zwrócić uwagę na kolor złota i jego próbę, aby komplet był jak najlepiej dopasowany. W razie wątpliwości rady udzieli doświadczony jubiler Oława.  To miasto to od niedawna siedziba salonu Zeccoro, który kusi szeroką ofertą złotych kosztowności. Wyjątkowa biżuteria dostępna w salonie to ozdoby, które z prawdziwą przyjemnością założysz na specjalne okazje.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.