Weselne dekoracje ze sztucznych kwiatów – nasze inspiracje

Kwiaty są nieodłącznym elementem każdej uroczystości ślubnej. Tworzą bukiet Panny Młodej, dekoracje kościoła, samochodu czy też restauracji lub sali weselnej. Czy jednak zawsze muszą to być świeże, naturalne rośliny? Jakie dekoracje ślubne można wykonać ze sztucznych kwiatów? Sprawdź nasze pomysły na takie ozdoby!

Kwiatowy dywan

Wiele Młodych Par decyduje się na wykorzystanie drobnych kwiatów czy też płatków do dekoracji podłogi lub też stołów w pomieszczeniach weselnych. Wadą takiego rozwiązania jest przede wszystkim bardzo krótka żywotność takich elementów roślinnych. W cieplejsze dni mogą one szybko tracić świeżość. Stają się brązowe, wygniecione i zwyczajnie – mało estetyczne.

Doskonałą alternatywą mogą okazać się sztuczne płatki kwiatów! W sprzedaży znajdziesz już gotowe zestawy, w których znajduje się zwykle od 100 do kilkuset elementów w wybranym kolorze. Nadają się zarówno do wcześniejszego ułożenia, jak i mogą być rozsypywane w trakcie ceremonii.

Roślinne girlandy na weselny stół, krzesła czy ścianę

Girlandy zrobione ze sztucznych roślin są doskonałą dekoracją ślubną! Można wykorzystać je właściwie w dowolny sposób. Rozłożone swobodnie na stołach staną się ozdobą w stylu boho, a owinięte wokół krzeseł mogą wyróżnić miejsca przeznaczone dla Młodej Pary i świadków.

Kilka girland z różnymi rodzajami sztucznych kwiatów i liści można splatać ze sobą w szersze dekoracje, które następnie warto podwiesić pod sufitem czy na ścianach. Stworzysz w ten sposób estetyczne, a jednocześnie minimalistyczne i oryginalne aranżacje, które podkreślą charakter uroczystości ślubnej.

Bukiety i kompozycje ślubne ze sztucznych kwiatów

Niewielkie bukieciki czy też przestrzenne kompozycje kwiatowe wykorzystywane są często do dekorowania ławek w kościele, krzeseł na imprezie weselnej czy też stołów lub bufetu. Mogą być wykonane z roślin naturalnych, jednak w takim przypadku nie możesz mieć pewności, że kwiaty wytrzymają w nienagannym stanie do końca całej uroczystości. Stąd też warto rozważyć zastąpienie ich sztucznymi roślinami.

Dekoracyjne kompozycje ze sztucznych kwiatów mają właściwie same zalety – nie usychają, mogą być wystawiane na działanie czynników atmosferycznych (można ozdabiać nimi samochody, drzwi wejściowe) i nigdy nie stracą na swojej urodzie. Do tego kwiaty, z których są wykonywane bukiety, dostępne są niemal w każdym możliwym kolorze. Jeśli zatem marzysz o dość nietypowej oprawie kolorystycznej (na przykład fioletowej czy niebieskiej), ze sztucznych roślin wykonasz lub zlecisz wykonanie bukietów i innych dekoracji zgodnych ze swoimi oczekiwaniami.

Przestrzenne dekoracje ze sztucznych roślin

Z główek sztucznych kwiatów oraz innych elementów można tworzyć naprawdę wyjątkowe dekoracje w formie przestrzennej – takie, jak ozdobne napisy. Na ich tle Para Młoda i goście mogą robić sobie pamiątkowe zdjęcia, a sama dekoracja tego rodzaju, po dodatkowym podświetleniu, może stanowić główny element aranżacyjny sali weselnej. Sztuczne kwiaty na dekoracje weselną pełne są koloru, nierzadko pełniąc serce całej aranżacji!

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.