Tort z babeczek na wesele – czy to dobry pomysł?

Dzień ślubu i wesela jest wyjątkowy dla każdej pary młodej. Nic więc dziwnego w tym, że pragnie ona, aby wszystko jak najlepiej się udało. Aby można było jednak mówić o sukcesie, należy poczynić odpowiednie przygotowania. Jedną z rzeczy, którą trzeba będzie się zająć jest bez wątpienia wybór tortu weselnego. Ten klasyczny nie cieszy się już jednak tak dużym zainteresowaniem jak kiedyś. Coraz więcej par młodych decyduje się bowiem na tort babeczkowy. Warto byłoby dowiedzieć się czegoś na jego temat, a przede wszystkim zaznajomić się z zaletami takiego rozwiązania. Wówczas będzie można ocenić, czy tort z babeczek na wesele jest godnym następcą tego klasycznego.

Czym wyróżnia się tort babeczkowy?

Zanim podejmie się decyzję o wyborze tortu babeczkowego, dobrze byłoby dowiedzieć się, czym właściwie się on wyróżnia. Najbardziej charakterystyczny jest rzecz jasna jego niebanalny wygląd. Przykuje on uwagę przede wszystkim tych gości, którzy spodziewali się klasycznego tortu weselnego. Bardzo zadowolone z tego wypieku mogą być również dzieci. Poza tym, tort z babeczkami nie wymaga krojenia, co jest niesamowicie wygodne. Na uwagę zasługuje także mnogość smaków. Tak naprawdę, każda muffinka może mieć zupełnie inne nadzienie, jak również dekorację.

Mnogość smaków

Jak już zaznaczono wyżej, tort z babeczek na ślub jest bardzo dobrym wyborem, jeżeli parze młodej zależy na zadowoleniu jak największej liczby gości. W przypadku klasycznego wypieku, zawsze istnieje spore prawdopodobieństwo tego, że nie posmakuje on wszystkim biesiadnikom. Jeśli jednak wybierze się tort z babeczek, szansa na to, że będzie on rozkoszą dla podniebienia większości zgromadzonych gości jest naprawdę spora. Para młoda może bowiem zażyczyć sobie, aby muffinki były dostępne w różnych smakach. Niektóre mogą mieć nadzienie malinowe, inne mogą zaś być wypełnione ciągnącym się, słonym karmelem. Nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby niektóre z babeczek przygotować w wersji wegańskiej lub bezcukrowej. Dzięki temu, można będzie zadowolić podniebienia także tych gości, którzy nie są na tradycyjnej diecie.

Niebanalny wygląd

Tort z babeczkami bez wątpienia wyróżnia się atrakcyjnym wyglądem. Nie oznacza to oczywiście, że nie można powiedzieć tego o klasycznym wypieku ślubnym. Niemniej jednak, to właśnie tort babeczkowy uchodzi za oryginalne i niebanalne rozwiązanie. Z całą pewnością przypadnie więc do gustu parom, które podążają za najnowszymi trendami. Co ciekawe, taki tort wpasuje się w klimat wesela w niemalże każdym stylu. Wygląd babeczek można dostosować do wystroju sali i motywu przewodniego uroczystości. Można zatem przygotować tort w klimacie rustykalnym, jak również boho czy glamour. Wszystko zależy od osobistych oczekiwań i preferencji konkretnej pary młodej. Jeżeli młodzi sobie tego zażyczą, babeczki mogą zostać przyozdobione także żywymi, jadalnymi kwiatami.

Wygoda

Każdemu zależy na tym, aby deser w postaci tortu prezentował się atrakcyjnie na talerzach gości. Niestety, czasami tort ciężko się kroi i wówczas para młoda może czuć się zestresowana. To samo dotyczy obsługi przyjęcia. W przypadku tortu z babeczek, nie będzie najmniejszych problemów z jego krojeniem. Goście w bardzo wygodny sposób będą mogli częstować się muffinkami, na które mają ochotę. Warto jednak postarać się o to, aby babeczek było o wiele więcej niż gości. W przeciwnym bowiem razie, istnieje pewne ryzyko tego, że nie każdy gość zdąży poczęstować się małym co nieco.

Czym kierować się przy wyborze tortu z babeczek na ślub?

Tort z babeczkami może mieć naprawdę różny wygląd. Może także składać się z muffinek w rozmaitych smakach. Każda para młoda powinna więc dobrze zastanowić się nad tym, jak dokonać mądrego wyboru. Dobrym pomysłem może okazać się przejrzenie inspiracji w sieci, na przykład na różnego rodzaju blogach. Skorzystać można także z Instagrama, jak również z porad zamieszczanych w prasie ślubnej. Warto także zapoznać się z propozycjami poszczególnych cukiernii. O pomoc przy wyborze tortu z babeczek warto byłoby poprosić także bliskie sobie osoby. Mogą być to na przykład świadkowie, przyjaciele czy rodzeństwo. Każda para młoda zna co najmniej kilka takich osób, na których zdaniu lubi polegać. Wszelkie rady i wskazówki na pewno warto brać pod uwagę. Jeżeli jednak są one sprzeczne z wizją państwa młodych, lepiej szybko wyrzucić je z pamięci. Najważniejsze jest przecież to, aby nowożeńcy byli zadowoleni ze swojego ślubnego tortu.

Komu zlecić przygotowanie weselnego tortu z babeczek?

Wiele osób może zastanawiać się nad tym, jak zrobić tort z babeczek. Nie jest to jednak jakoś szczególnie skomplikowane. Wystarczy upiec i udekorować muffinki, a następnie ustawić je na przygotowanej wcześniej, paterze piętrowej. Zazwyczaj takie patery mają kształt koła bądź kwadratu. Nie brakuje jednak takich, które swoim wyglądem przypominają serce czy kwiat. Na szczęście, para młoda nie musi zaprzątać sobie głowy samodzielnym przygotowywaniem tortu z babeczek w tak ważnym dla siebie dniu. Z powodzeniem można zdecydować się na zamówienie wypieku za pośrednictwem cukiernii bądź cateringu. Należy jednak wybrać smaki muffinek z dostępnej oferty oraz zdecydować się na jakąś konkretną dekorację. Para, która bardzo obawia się tego, czy tort babeczkowy będzie prezentował się zgodnie z ich życzeniem, może zamówić wypiek próbny. Dzięki skorzystaniu z takiej oferty, będzie można także zapoznać się ze smakiem muffinek. Jeśli nie będą zbyt smaczne, parze młodej nie pozostanie nic innego jak poszukanie jakiejś innej cukierni.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.