Elementy stołu weselnego – o tym musisz pamiętać

Aranżacja stołu weselnego wymaga nie tylko eleganckiej zastawy czy kwiatowej kompozycji w centralnym miejscu stołu. Ważne są także personalizowane elementy papeterii ślubnej, które pełnią dwie role – praktyczną i dekoracyjną. Z poniższego artykułu dowiesz się, co umieścić na stole weselnym, by zadbać o elegancką oprawę przyjęcia.

Numery stolików

Aby goście sprawnie i bez zbędnego zamieszania odnaleźli swoje miejsca, warto ponumerować stoły weselne. Ułatwi to zaproszonym orientację na sali i usprawni obsługę kelnerską w przypadku mieszanego menu. Numery stołów to dodatki ślubne, które mają bardzo atrakcyjną oprawę graficzną. Nadruki kompozycji kwiatowych świetnie pasują do pozostałych elementów wystroju sali – kolorowych bukietów czy zwisających zielonych pnączy. Oprócz motywów botanicznych można także wybrać proste, ale nie mniej eleganckie grafiki pozbawione zdobień np. cyfry nadrukowane na kolorowym papierze. Odcień tła dobieramy zgodnie z motywem przewodnim przyjęcia.

Winietki przy nakryciu

Niezbędnym elementem dekoracji stołu są personalizowane winietki ślubne. Gustowny kartonik z imieniem i nazwiskiem gościa wskaże mu konkretne miejsce, które powinien zająć. Pomimo swoich niewielkich rozmiarów, winietki to detale, które podkreślają podniosły charakter przyjęcia. Zwykle ich stylistyka nawiązuje do motywów wykorzystanych w zaproszeniach ślubnych. Dlatego najczęściej spotyka się na winietkach wzory kwiatowe oraz roślinne. Równie ważny jest dekoracyjny styl czcionki, który powinien być jednak na tyle czytelny, by nie przysporzyć kłopotu osobom starszym.

Menu weselne

Menu na stół weselny to kolejny dodatek ślubny, który warto uwzględnić przy dekoracji stołów. Karta dań może znaleźć się przy każdym nakryciu lub na środku stołu tak, aby mogło z niej korzystać 5-6 gości. Wprowadza ona miły dla oka wystrój, przywodzący na myśl wytworną restaurację. Poza tym menu z listą serwowanych dań i godzinami ich podania pozwala gościom zorientować się, kiedy na stole pojawią się ich ulubione potrawy. Dzięki temu o wyznaczonej porze wszyscy zajmą swoje miejsca, co zdecydowanie usprawni obsługę.

Karta dań najczęściej pochodzi z kolekcji, z której wybrano pozostałe elementy papeterii ślubnej. Dlatego razem z nimi współtworzy elegancką aranżację stołu weselnego.

Zawieszki na alkohol lub etykiety

Zwyczajowo podczas przyjęcia weselnego podaje się alkohol. Aby uatrakcyjnić weselne toasty wznoszone na cześć Młodej Pary, warto wyróżnić butelki z napojami. Można to zrobić na 2 sposoby – wieszając na szyjce butelek personalizowane zawieszki lub naklejając na butelkach weselne etykiety. Zawieszka na alkohol zawiera zwykle datę ślubu i imiona młodych, podobnie etykieta. Można też pokusić się o nadruk w swobodnym tonie, który w humorystyczny sposób zachęci gości do wspólnej zabawy. Motywy graficzne poprawiają estetykę podawanych trunków. Dzięki temu stojący na stole alkohol stanowi dodatkową ozdobę weselną.

Kolekcje modnych dodatków weselnych, które upiększą aranżację stołu, oferuje sklep internetowy amelia-wedding.pl.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.